Sadece Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, Foursquare veya State kullanan müşteri adaylarınız veya müşterileriniz için değil, aynı zamanda Google, Yandex veya Bing sıralamalarında üst sıralarda olmanız için de sosyal medya etkin bir yöntemdir.

Her yıl artatarak büyüyen sosyal medya etkisi, günümüzde her alanda kendini göstermektedir. İletişimin en güzel yöntemlerinden olan sosyal medya sayesinde markanızın etkinliğini arttırırken satışlarınızı da katlayabilirsiniz.

Etkin Sosyal Medya Stratejisi


Uzman ekibimiz sayesinde sektörünüze, hedef kitlenize ve markanıza en uygun strateji oluşturarak , yaratılacak doğru strateji ile hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

Konusunda uzman ekibimiz sosyal medyadaki tecrübesi sayesinde güncel stratejilerle size yardımcı olacaktır.

Sosyal medya stratejisi geliştirme
Raporlama ve analitikler
Ekibinizin eğitimi ve kurumsal hesaplarınızın yönetimi
Doğru etkileşim yaklaşımları
İçerik pazarlama stratejisi ile paralel sosyal medya aksiyonları
Müşterileriniz ve hedef kitlenizin sosyal medya üzerinden izlenmesi
Marka imajınızın yönetimi
Etki alanınızın arttırılması
Marka fanatiklerinizin oluşturulması
Hedef kitle ile etkileşiminizin arttırılması
Sektörünüze ve hedef kitlenize uygun sosyal medya mecralarının belirlenmesi
Her sosyal medya mecrası için en ideal ve en yüksek geri dönüşüm sağlayan stratejinin markanız için belirlenmesi

Sosyal Medya Yönetimi Ama Neden?


1-HEDEF KİTLEYİ ÖZELLEŞTİREBİLİRİZ
(Yaş, Cinsiyet, Medeni Durum, İlgi Alanı...) Klasik mecralardan farklı olarak, hedef kitleyi segmentlere ayırabiliriz. Örneğin bir mobilya üreticisi için, son 2 yıldır nişanlı olan ve bayilerinin bulunduğu illerde yaşayan kullanıcıları hedefleyebiliriz. Bir inşaat firması için 40 yaşın üzerinde olan, gayrimenkul sitelerini beğenen, hedef ilçelerden internete bağlanan ve internetten harcama yapan bir kitleyi seçerek sadece ilgili kitleye ulaşabiliriz.

2-SAYFA BEĞENİLERİNİ ve TAKİPÇİLERİ ARTTIRARAK UZUN SÜRELİ MARKA İLETİŞİMİ SAĞLAYABİLİRİZ
Facebook sayfanızı beğenen veya twitter sayfanızı takip eden bir kullanıcı, tüm paylaşımlarınızı görmeye devam eder. Üstelik size hiç bir ek maliyeti olmadan. 1 milyon beğeneni olan bir sayfa demek 1 milyon kişiye ücretsiz mail atmak yada 1 milyon izleyicisi olan bir programa reklam vermek demek. Klasik mecralarda ne kadar yüksek maliyetler çıkacağını siz düşünün.

3-GÜNCELİ TAKİP EDERİZ, MARKANIZI HEP GÜNCEL TUTARIZ. MÜŞTERİYLE ETKİLEŞİMİ SAĞLARIZ
Özel günler, gündemdeki olaylar sosyal medyada çok hızlı yayılır. Dünyadan soyutlanmış bir marka olmaktansa tüketicisiyle iç içe ,samimi bir marka olmak için sosyal medya araçlararını kullanıyoruz. Sosyal medyada aktif olmak demek müşteri ilişkileri yönetimi demektir . Telefonu kaldırıp önerilerini size bildirmekten çekinen bir çok tüketici sosyal medya sayfalarından sizinle iletişime geçer. Onlara kısa sürede yanıtlar veririz.

4-HEM YENİ MÜŞTERİLER HEM DE YENİDEN PAZARLAMA
Çeşitli araçları kullanarak yeni müşteriler kazanmanızı sağlarız. Hem de dönüşümleri ölçerek. Mevcut müşterilerle iletişimi koruyarak ürün ve hizmetlerinizi hali hazırda deneyimlemiş kitleye daha sık satış yapabilirsiniz. Ürün ve hizmetlerinizi yeniden pazarlamış olursunuz.

Sosyal Medya Yönetimi Ama Neden?

A4 Reklam olarak dijital medya ekibimiz ve sosyal medya uzmanlarımızla sosyal medya stratejileri geliştirip uyguluyoruz. İşte özetle süreçler:

1-MARKA HEDEFLERİNİN ve MESAJLARININ BELİRLENMESİ:
Markanızı diğerlerinden ayıran özelliklerin belirlenmesi. Orta ve uzun vadeli pazarlama stratejilerinin belirlenmesi.

2-MECRA SEÇİMİ:
Bu süreçte hangi sosyal medya mecralarının (Facebook, Twitter, Google+, Foursquare, Linkedin, Instagram...) kullanılacağını belirleriz.

3-AYLIK PLANLAMA:
Özel günleri ve şirket planlarınızı göz önüne alarak aylık planlama yaparız. Örneğin Mayıs ayında yapılacak tüm paylaşımlar Nisan içinde belirlenir. Aylık dinamiklere göre ve güncel gelişmelere göre değişiklikler yapılabilir.

4-İLETİŞİM PROTOKOLLERİNİN BELİRLENMESİ
Paylaşım dilinin ve gelen etkileşimleri yanıtlama ve yetkililere aktarım biçiminin belirlenmesi.

5-PAYLAŞIM ve TAKİP
Tüm paylaşımlar özel araçlarımızla hafta sonu ve mesai saatleri dışında da olsa yapılır. Etkileşimleri takip eder ve yanıtlarız.

6-RAPORLAMA
Aylık düzenli ve detaylı raporlarla, etkileşimleri size sunarız. Bu raporlar her ay değerlendirilir ve sonraki ayların planlarını yaparken bizlere yol gösterir.

Sosyal Medya Yönetimi

Referanslarımız